סדנת שוקולד? סיור בטרקטור? חפש את המטמון? – מה שתבחרו

'במה לקהילה', המרכז התיירותי-חינוכי שבקיבוץ כרמים מציע שפע סדנאות חווייתיות לכל הגילאים. הסדנאות מחולקות לארבעה נושאים, שהינם חלק מחזון כרמים – קיבוץ משותף לדתיים ולחילוניים הדוגל בעקרונות האקולוגיה והקשר עם הסביבה. הנושאים מועברים בצורה חווייתית ואטרקטיבית על ידי צוות מנחים מקצועי ומגוון. נשמח להתאים לכם את הסדנא שלכם ולצאת לחוויה!

אטרקציות בקיבוץ

אטרקציות בקיבוץ

סדנת דילמות קיבוציות

סדנת סימולציה, בה המשתתפים הינם חברי הועדות השונות בקיבוץ. הם נדרשים להכריע בסוגיות הנוגעות לשיתופיות, חיים יחד של דתיים וחילוניים וסביבה.

סיור וסיפור

סיור רגלי במרחבי הקיבוץ כולל הדרכה על דרכה של כרמים מקיבוץ שיתופי חילוני של השומר הצעיר לקיבוץ מתחדש, מעורב ואקולוגי.

הרצאות בנושא כרמים

הרצאה חווייתית בבית 'במה לקהילה' על האופי הייחודי של כרמים: קיבוץ משותף לדתיים ולחילונים, היחיד מסוגו בארץ, הדוגל בעקרונות האקולוגיה והחיבור לסביבה.

סיור קיבוצי בעגלת טרקטור

נסייר ברחבי הקיבוץ בעגלה רתומה לטרקטור. נראה את חדר האוכל, הגנים, המצפור, הנופים, פינות המיחזור ובתי הקיבוץ הישנים והחדשים.

טבע וקיימות

טבע וקיימות

אמנות וטבע

יצירה מונחית המשלבת חומרים טבעיים ומרכיבים חקלאיים בעונה. עבודה מרגיעה, מהנה ופשוטה לכל אחד

סדנת רפואה טבעית

סדנא המשלבת קטיף מגינת התבלינים של הנגב הישראלי, לימוד על סגולותיהם של המרכיבים הטבעיים ועקרונות של הרפואה המסורתית. בהנחיית נטורופת בכיר.

יוגה מדברית

סדנא לריענון הגוף והנפש. שילוב נשימות, טכניקות רגיעה, מתיחות ותרגילים. בהדרכת מאסטר ליוגה בעל ניסיון עשיר.

הכנת סבון טבעי

סדנא להכנת סבונים טבעיים ומוצרים נוספים לטיפוח הגוף בהנחיית נטורופת בכיר.

נגב וחלוציות

נגב וחלוציות

מצלמים היסטוריה

כל קבוצה מקבלת תמונה מצולמת, מימי קום המדינה, אותה עליה להצליח לשחזר, לאחר פיצוח החידות והמשימות בדרך אליה. כשהמשתתפים יצטלמו בבגדי החלוצים, באותה העמידה והרקע – המשימה תושלם והתיעוד יזכה אותם בניצחון.

חפש את המטמון בכרמים

משחק קבוצתי דינמי ברחבי הקיבוץ. לימוד על כרמים, בדגש על ציונות, חלוציות ונגב, דרך משימות וחידות שיובילו את המשתתפים למטמון המיועד.

נחוץ חלוץ

משחק המדמה הקמת יישוב בנגב ובנוי מתחנות אתגריות. המשתתפים מקבלים משימות חלוציות, כגון בניית מתחם מגורים, זריעה בשדה, הקמת מגדל מים ועוד. המשחק מתנהל כתחרות בין הקבוצות ומחייב שיתוף פעולה רב.

ציונות בעיניים קולנועיות

הרצאה בשילוב סרטים המספרת את סיפור הציונות והתפתחות התייחסות החברתית אליה בעיניים קולנועיות. הסדנא משלבת קטעי סרטים ישראליים ישנים וחדשים.

אומנות וחוויה

אומנות וחוויה

פעילות ODT

משחקי שטח לגיבוש ולעבודה קבוצתית. באמצעות החוויה הייחודית מפתחים המשתתפים את מיומנויות המנהיגות, קבלת ההחלטות ושיתוף פעולה.

סדנת שוקולד

סדנא טעימה במיוחד, בה המשתתפים מכינים פרלינים וטבלאות שוקולד מעשה ידיהם. בסיום הסדנא מקבל כל משתתף שוקולד הביתה.

סדנת דרמה

סדנת דרמה ואימפרוביזציה חווייתית ומהנה, המחברת את המשתתפים באמצעות תרגילים ומשחקי תפקידים למגוון נושאים הקשורים לחברה הישראלית.

תפריט הסיפורים

גיא אלון מספר סיפורים על פי תפריט סיפורים עשיר ומגוון לבחירתכם. המופע מתאים לוועדי עובדים, אירועי גיבוש, אירועים משפחתיים ולכל אירוע שתרצו להשאיר את האורחים עם טעם טוב.

לפרטים על הפעילויות השונות ולהזמנות – התקשרו: 08-6597111