שפע של מקומות בילוי חדשים, רק כמה דקות נסיעה

סביב לקיבוץ כרמים, בכל צפונו של הנגב, מתחוללת בשנים האחרונות תנופת תרבות ותיירות אדירה. בבאר שבע ובאזור הוקמו מוסדות תרבות, ונבנו מרכזי מבקרים ומקומות בילוי חדשניים בהשקעה של מיליוני שקלים.

אז כשאתם מבקרים בכרמים מומלץ שתשהו עוד יום-יומיים כדי להספיק ולחוות את מה שיש לצפון הנגב להציע, במרחק של רק 10, 15 או 20 דקות נסיעה.

האטרקציות באזור שאסור לפספס

לא נוכל לכתוב על הכל. מידע נוסף על היצע תיירות בצפון הנגב תוכלו למצוא באתר גו נגב או באתר עיריית באר שבע. ריכזנו עבורכם בכל זאת שש אטרקציות מומלצות, ממש קרוב לכרמים. תהנו!


יער להב

ביער להב, אחד היערות הנטועים הגדולים והיפים ביותר בארץ תוכלו לטייל ברגל או באופניים, בשבילי הסינגל. תעברו בין בוסתנים, עצי זית וחלמוניות פורחות ותוכלו לצפות בנוף המשתקף מהמצפור. ביער להב ממצאים ארכיאולוגים מרשימים כגון בית כנסת קדום, שתי כנסיות עתיקות, וכן שולחנות פיקניק ופינות משחק לילדים, להנאת המטיילים.

איפה זה? ליד קיבוץ להב, על כביש 358
כמה זמן מכרמים? 15 דקות
אתר: http://www.kkl.org.il/forestsearch/lahav_forest.aspx


פארק קרסו למדע

פארק חדשני של חוויה בעולם המדע וטכנולוגיה. בפארק תוכלו להתנסות במכונת משחקי מים, אשליות אופטיות, בריכת כדורים וירטואלית, כדורי צבע קסומים, 'צינורות שמיעה', קליידוסקופ, מטוס אלקטרואופטי ועוד מגוון הפתעות. במקום תערוכות מתחלפות, מתחמי יצירה, סרטי תלת מימד, הדגמות מדע ועוד.

איפה זה? רחוב העצמאות 79, באר שבע
כמה זמן מכרמים? 20 דקות
טלפון: 08-6252600
אתר: http://www.sci-park.co.il/

 


מרכז המבקרים באר אברהם

מרכז מורשת חדשני המספר את סיפורו של אברהם אבינו, בבאר העתיקה הנקראת על שמו. כאן תצפו במיצג אור קולי וסרט תלת מימד בטכנולוגיות חדשניות, תלמדו על חייו של אברהם אבינו, אמונתו וזיקתו לבאר שבע ותוכלו לבחון מקרוב את הבאר העתיקה ואת מערכת המים הייחודית שלה.

איפה זה? דרך חברון 2, באר שבע
כמה זמן מכרמים? 20 דקות
טלפון: 08-6234613
אתר: http://www.abraham.org.il/


לונדע

מוזיאון חווייתי אינטראקטיבי לכל המשפחה. במתחמים משולבים לילדים מגילאים שונים תמצאו משחק סולמות וחבלים מעוצבים בתלת מימד, מבוך התמצאות בכדור הארץ ובחלל, קיר אורות וצביעת פורטרטים, חדר חושך עם לייזרים, משחק קליעה למטרה עם תותחי כדורים ענקים ועוד. עוד תלמדו איך מנהלים את הזמן, איך מתמודדים עם רגשות ולמה צריך בימוי והפקה של סצנות משחק. הביאו איתכם גרביים – הפעילות במוזיאון ללא נעליים.

איפה זה? רחוב דוד הראובני 25, באר שבע
כמה זמן מכרמים? 25 דקות
טלפון: 08-622-6926
אתר: http://www.lunada.co.il/


מרכז ג'ו אלון

מרכז לתרבות הבדואים, היחיד מסוגו בישראל. במרכז מיצגים המשקפים את חיי הבדואים ברחבי הנגב במאה השנים האחרונות. תוכלו לראות את צורות המגורים השונות של הבדואים, ולצפות בפריטי לבוש, דוגמאות למלאכות אופייניות, תכשיטים, צעצועים ושטיחים אותנטים. כמו כן המרכז מספק הצצה לרפואה המסורתית ולצבעים והריחות מהשוק הבדואי. את הביקור מעבירים מדריכים בני המגזר הבדואי.

איפה זה? ליד קיבוץ להב, על כביש 358
כמה זמן מכרמים? 15 דקות
טלפון: 08-9913394
אתר: http://www.joealon.org.il/


תיאטרון הפרינג' באר שבע

תיאטרון צעיר ואוונגרדי הפועל בבאר שבע ומציע הצגות מקור, הצגות ילדים ונוער ומופעים מיוחדים. תוכלו לצפות במחזות אלטרנטיביים המספקים הצצה לאומנות מסוג אחר, להשתתף במופע האלתורים הקומי ולהכיר מהו תיאטרון שוליים. בחודשי הקיץ מתקיים פסטיבל פרינג' בו ניתן ליהנות ממגוון הצגות בכורה, ומגוון רחב של הצגות ומופעי פרינג' במחירים מוזלים.

איפה זה? רחוב אנילביץ' 15, באר שבע
כמה זמן מכרמים? 20 דקות
טלפון: 08-6466657
אתר: http://www.fringeb7.co.il/


מסלולי אופניים

סמוך לקיבוץ כרמים בלב יער להב נמצא סינגל חדש במסלול טבעתי. אורכו של הסינגל 13.4 ק"מ ברמת רכיבה בינונית. הסינגל עובר בבאר צקלג, בחורבת אבו חוף ובמגדל תצפית האש. הסינגל מהווה שלב ראשון בתכנון מסלול אופניים ארוך במיוחד שיעבור מיער להב לקיבוץ כרמים עד יער מיתר.

איפה זה? ליד קיבוץ להב, על כביש 358
כמה זמן מכרמים? 15 דקות
אתר: http://www.automag.co.il


דרך הפסלים

דרך הפסלים ביער חצרים סמוך לקיבוץ חצרים וחמש דק' ממוזאון חיל האוויר. דרך נופית המעוטרת בפסלים של מיטב אומני ישראל. מומלץ לטיול אופניים. במקום שולחנות פיקניק ונוף מרהיב אל נחל באר שבע חמש דקות ממוזיאון חיל האוויר וממוקדי תיירות נוספים בחצרים. כל ימות השבוע.

כמה זמן מכרמים? 15 דקות
איפה זה? מערבה לבאר שבע ליד קיבוץ חצרים, על כביש 2357
אתר: http://www.inature.info/wiki/